TEIT AKADEMIE

Program prevence zranění a kineziologického
rozvoje mladých sportovců

Spolupracujeme se sportovními kluby s cílem snížení rizika zranění. Zabýváme se redukcí svalových dysbalancí, korekcí chybných pohybových stereotypů a edukací správného nastavení a držení těla při sportu. Primárně se zaměřujeme na jednostranně zatěžované sportovce, ale dokážeme pomoci ke zlepšení jakéhokoliv pohybu.

Tatran Střešovice

S florbalovým velikánem spolupracujeme od začátku roku 2017. Za tu dobu prošlo TEIT diagnostikou pohybového aparátu přes 120 hráčů všech věkových kategorií. Všichni hráči od nás dostali individuální řešení problému jejich pohybového aparátu. Nyní pracujeme na databázi videí přímo pro trenérský tým.

Od září 2017 probíhají  v hale ve Střešovicích a na Kotlářce  pravidelná kompenzační  cvičení jako nedílná součást tréninkus našimi fyzioterapeuty a trenéry. 

Rugby Petrovice

S rugbyovým oddílem Rugby Petrovice spolupracujeme od září 2016. Děti učíme vždy dvakrát týdně základní pohybové vzorce, motoriku a kompenzační cvičení k minimalizaci rizik zranění.

Jsme rádi, že spolupráci prodlužujeme i ve školním roce 2017/2018.

Česká reprezentace kanoistů

Spolupráci s kanoistickou reprezentací a jejich trenérem Waldou Fibigrem jsme začali v létě 2016. Kompenzační cvičení se stala nedílnou součástí tréninkového plánu kanoistů. Následky stereotypních jednostranných pohybů z běžných tréninků na vodě se snažíme účinně eliminovat. Kromě kompenzačních cvičení se věnujeme i koordinaci a síle.

Pro7sport

Od září 2017 spolupracujeme nově i s jedním z nejlépe hodnocených center bojových sportů Pro7sport. Věříme, že TEIT Fitlab závodníkům pomůže snížit riziko zranění a zlepší jejich vnímání těla.

CZECH SKATING ACADEMY

Pod naším vedením vznikl program prevence zranění a kontroly kineziologického rozvoje juniorských nadějí krasobruslařského sportu trenéra Tomáše Vernera. Součástí náročného tréninkovému programu je také diagnostika pohybového aparátu, fyzioterapie, cvičení v závěsných lanech Redcord a uvolňovací a kompenzační cvičení, která napomáhají k lepší efektivitě rozsahu pohybu, balance a stability.