Cvik proti hrbatým zádům

Máte bolest za krkem, pocit těžkých ramen a pozorujete narůstající hrb na zádech? Může být účinnější posilovat svaly ochablé, než protahovat ty namožené? Zkuste si jednoduché cvičení vsedě a začněte používat klenbu i na rukách. Stačí se v práci na chvíli zastavit několikrát denně.

Na Federera zatím nemám, ale regeneraci zlepšuji každým rokem

Z halového mistrovství Evropy v srbském Bělehradu si odvezl bronzovou medaili za parádní výkon ve štafetě. Z individuálního závodu potom pěkné čtrnácté místo. I přesto je s uplynulou sezónou nespokojen. Chtěl jsem běžet osobák, říká čtyřadvacetiletý čtvrtkař a nový tréninkový kolega Pavla Masláka, Patrik Šorm.

Z házené mám nejčastěji zlomené prsty

Jakub Zelenka je členem kádru juniorské reprezentace a házená už mu zpřelámala několik prstů na rukou. I přes častá zranění ovšem hraje dál a jeho cílem je zahrát si německou národní ligu. Co ho na házené baví a jak se vypořádává s jednostrannou zátěží?

Jak zlepšit pohyb paží při běhu?

Zatímco běžecký došlap řeší snad už i děti ve školce, když spolu běží ruku v ruce na pískoviště, o práci paží už se tolik nediskutuje. A bohužel ani nepřemýšlí. Přitom správná práce rukou nám může pomoci nejen lépe dýchat ale i šetřit energii. Návod, jak na to, pro vás sepsala naše TEIT fyzioterapeutka Marcela.

Žonglování oddaluje stárnutí

Žonglování zlepšuje koordinaci, protože se ti při pohybu propojuje pravá i levá hemisféra. Nesmí se to ale přehánět, říká dvacetiletý lektor příštích TEIT Inspirative a zakladetel žonglérské skupiny Juggling Invest, Filip Štancl.

Za rok naplavu 1200 kilometrů. Na hodiny to ani nechci počítat

Terka Závadová je několikanásobná mistryně republiky na 1500m kraul, účastnice letní světové Univerziády a klientka kompenzačních cvičení TEIT. Jak náročný je její trénink a v kolik hodin vstává každý den?

Pohyb je droga. Losers jsou sen

Devatenáct let soutěžila v moderní gymnastice. Pak objevila šálovou akrobacii a konkurz do akrobatické skupiny Losers Cirque Company. Vybrali ji a nyní se pohybem živí. Představujeme vám příběh naší klientky Martiny.

Bolí vás krk nebo ramena při běhu?

Bolí vás krk nebo ramena při běhu? Zkontrolujte techniku a procvičte svaly. Běžecký postoj a styl každého z nás se může lišit. Obtížím předejdete dodržením pár jednoduchých zásad.

Děláme to jinak aneb 10 důvodů proč cvičit v TEIT Fitlab?

Víte, kolik je v Čechách fitness center a veřejných posiloven? Podle předsedkyně České komory fitness Jany Havrdové je to k 1.1 2017 víc než 1000 zařízení. V čem je tedy TEIT Fitlab unikátní a proč byste ho měli přijít vyzkoušet? Zde je 10 důvodů: