Migréna, tinnitus, oční migréna a syndrom karpálního tunelu.

Obtíže, které se často vyskytují bez lékařského nálezu.
Obtíže, kterými trpí lidé se sedavým zaměstnáním, nebo se stresem.
Obtíže, jejichž příčinou je často krční páteře.
Obtíže, které MY umíme vyřešit.

 

Odborníci se shodují, že příčiny migrén nejsou známé, avšak naprosto jistě ví, že se jedná o poruchu cevního zásobení mozku, nebo-li o poruchu jeho prokrvení. Co ale dělat, pokud jste podstoupili neurologická vyšetření s výsledkem, že všechno je přesně tak, jak má? 

 Častou příčinou bývá magické místo - krční páteř. Všude kolem sebe slýcháme, že za spousty problémů může dlouhé sezení, stres či svalové přetížení. To bezesporu platí. Jak však tyto faktory v našem těle působí, že finálním produktem dokáže být nesnesitelná bolest, oční migréna nebo nepřetržité pískání v uších? 

 “Jedná se o poruchu prokrvení.”

Již toto tvrzení poukazuje na možnost, že v těle, přesněji řečeno v cévním systému, vznikne překážka, která způsobí snížení průchodnosti dané cévy. Řidiči dobře vědí, že nejčastější kolony a zdržení na silnicích bývají v místě zúžení. Když se podíváme na lidské tělo a na možná zúžení, která jsou na první pohled patrná, vyvstane na povrch opět krční páteř. 

Krční oblastí prostupují nervy, cévy, svaly,  fascie, kosti a tekutiny. Všechny tyto složky musí pracovat v dokonalé souhře, aby navzájem nenarušovaly funkci ostatních. Vybočí-li jedna z řady, ostatní se musí přizpůsobit, aby mohlo tělo i nadále fungovat. Jako přirovnání nám může posloužit silniční pravidlo zipu, kde jakmile jedno auto nezvládne správné načasování, zdrží všechna ostatní auta za sebou. A buďme rádi, že dokonalé lidské tělo je v tomto ohledu mnohem šikovnější, než čeští řidiči. Jak bychom ale mohli zabránit tomu, aby zúžení nenarušovalo dopravu našeho těla? 

 Zajistíme všem účastníkům kolize dostatečný prostor. To samozřejmě neznamená rozšíření krku. Lidské tělo je konstruováno tak, aby v něm vše fungovalo, plastické úpravy tedy nebudeme nyní potřebovat. Krční oblastí prostupují svaly, které mají za úkol, laicky řečeno, udržet hlavu na krku a dovolit její řízený pohyb. Což není lehký úkol, když uvážíte, že lidská hlava váží téměř pět kilo, a navíc se rádi pouštíme do aktivit s rychlými změnami směru (squash), kontaktem (fanoušky oblíbené narážení hokejových hráčů na mantinel) nebo jsme účastníkem autonehody, jejíž následky pro krční páteř jsou známé jako whiplash syndrom. Jednorázová zranění mohou být náhody a mnohdy není v našich silách jim předejít. Co ale ovlivnit můžeme je konstantní zatěžování krčních svalů vlivem vadného držení těla. 

Tím, že vysuneme hlavu dopředu, způsobíme, že ji oproti krční páteři vychýlíme z těžiště. Ruku na srdce. Každý z nás si někdy v zimě nesl lyže na ramenou a pokud jste si nenašli ihned správně těžiště lyží, pěkně jste se nadřeli. S hlavou je to stejné. Pokud máte permanentně hlavu v předsunu nebo se často skláníte nad počítačem, svaly krku dostávají pěkně zabrat. A vlivem svalové dysbalance, kterou způsobí, že svalové řetězce nejsou symetricky zatěžovány, se časem stane, že pozice, ve které by byla hlava pro tělo nejlehčí, pro Vás bude nepohodlná a nedosažitelná. 

Pokud je hlava tímto způsobem dlouhodobě tažena mimo osu těla, dochází k přestavbě, posunu obratlů, zbytnění přetížených svalů a následně k utlačení ostatních struktur a tím i cév. A problémy jsou na světě. Protože je v lidském těle vše propojené, tak Vás tyto změny ovlivňují od lebečních kostí až po prsty na nohou. 

Aby bylo možné napáchané škody odstranit, je zapotřebí odhodlání, vůle a trpělivost. Odhodlání “dokopat se,” vyhledat odborníka a začít problém opravdu řešit od příčiny. Vůle k pravidelnosti a dodržení režimových změn. Trpělivost. 

Pokud sedíte již 5 let každý den nad počítačem, nečekejte, že po jedné terapii Vaše obtíže zmizí. A pokud ano a nebudete řešit jejich příčinu, znovu se objeví. 

V každém případě nelze bolesti hlavy, oční migrény a ztráty vědomí nikdy podceňovat. Pokud máte všechna vyšetření v pořádku a stále se Vám nedaří nalézt příčinu obtíží, pak Vám rádi poskytneme veškeré své know-how k cestě za vyřešením nepříjemných limitujících obtíží a pomůžeme Vám najít správný směr k lepšímu a zdravějšímu tělu.

Bc. Veronika Polcarová