FOTOREPORT: Párové kondiční posilování s Losers

Posilování doma může být někdy neskutečná nuda. Zvláště když cvičíte již několik týdnů jedny a ty samé cviky. "Třeba na břišní svalstvo všichni cvičí sklapovačky, ale to, že u toho zapojují víc záda než břicho jim je už jedno," říká Vít Ramba, akrobat a lektor Workshopu párového posilování a ukazuje, jakým cvikem se dají například sklapovačky nahradit.

"Základem je úsměv," uvádí čtvrteční hodinu stále vysmátá Martina Illichová, bývalá sportovní gymnastka a Vítkova kolegyně z asi nejznámnější české skupiny moderního cirkusu Losers Cirque Company. "Základem je úsměv a dělat to technicky správně," opravuje její úvod také s úsměvem Vítek.

rozehřátí

Dost řečí a jde se makat. Nejdříve hrajeme hry důvěry, kdy vždy jeden ze skupiny zakřičí své jméno a pak nechá své tělo volně padat, doufajíc, že ho někdo ze skupiny stihne chytit. Fajn hra na sblížení, říkám si. Potom následuje plazení po čtyřech ve vymezeném území. Nezdá se to, ale jen po pár vteřinách je to docela fuška.

PROTAŽENÍ

Jsme rozehřátí a můžeme protahovat. Jak jinak než ve dvojicích. Nejdříve bedra, poté zadní stehna a nakonec lýtka. Kloubní rozsah a protaženost lektorů může většina účastníků našim lektorům jen tiše závidět.

zpevňovačky

Máme za sebou první zpevňovací cviky a jdeme na takzvané "šoupání kobercem". Podle Vítka je to vtipná a levná forma dalších zpevňovaček ve dvojicích. "Jedinou překážkou je nutnost kluzké podlahy," přidává Martina.

ZÁVĚREČNÝ KRUHÁČ

Zbývá necelá půl hodina do konce workshopu. Čeká nás sedm stanovišť zaměřených střídavě na partie nohou, rukou, břicha a zad. Nejvíc dává zabrat cvik číslo 6, kdy se partner s partnerem střídavě drží za holeně a společně zvedají horní část trupu, aby vytvořili obrazec připomínající trojúhelník. Po 60vteřinách toho mají všichni dost, ale dobrá nálada nikoho neopouští.

VYPROTAŽENÍ

Po absolvování dvou kol kruháče nás čeká poslední úkol v podobě kvalitního vyprotažení. Vítek dodává, že v pozicích je potřeba vydržet déle než 10 vteřin, protože do té doby si ani sval neuvědomí, že je protahován. Pak už jen rozloučení.

Celý workshop byl opravdu super a moc jsem si ho užil. Ještě jednou díky lektorům a těším se na pokračování, Jakub.